Фракція «Голос» зібрала 46 підписів депутатів для подання до Конституційного суду стосовно визнання некоституційним призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки. Про це в коментарі Радіо Свобода повідомила представниця «Голосу», член профільного комітету Наталія Піпа.
Вона надала у розпорядження редакції перелік парламентарів, які підписались під цією ініціативою. Фракція «Голос» дала 17 голосів, «Європейська солідарність» – 25, «Батьківщина» – один. Також підписалися два позафракційні депутати та один представник депутатської групи «За майбутнє».
«Голосів треба було 45. Є 46, більше не збираємо», – додала Піпа.
Конституційний суд України повідомив Радіо Свобода, що подання ще не зареєстроване.
Оновлено. Партія «Голос» згодом повідомила Радіо Свобода, що звернення до КСУ вирішили подати 5 березня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Студенти у Дніпрі вийшли на пікет проти призначення міністром освіти Сергія ШкарлетаНаталія Піпа підтвердила Радіо Свобода, що ДБР викликає її, а також трьох інших представників «Голосу» – Ярослава Железняка, Ірину Совсун та Ольгу Стефанишину, на допит як свідків. Допит відбуватиметься в рамках провадження, зареєстрованого на підставі заяви Совсун, щодо «грубих технічних порушень» під час голосування в парламенті за призначення Сергія Шкрлета мністром освіти та науки.
Верховна Рада призначила Сергія Шкарлета міністром освіти і науки 17 грудня. Більшість із 226 голосів дала фракція «Слуга народу», також його підтримали представники «Опозиційної платформи – За життя», «За майбутнє», «Довіри» і семеро позафракційних депутатів.
18 грудня спікер Верховної Ради Денис Разумков доручив перевірити заяви про кнопкодавство під час голосування за це призначення.
Кілька студентських організацій і ВНЗ засудили призначення Шкарлета міністром освіти.