Генеральний штаб ЗСУ зранку 19 квітня повідомив про «ротаційні заходи щодо начальника Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня».
«Прийнято рішення щодо завершення відрядження та виключення із сил та засобів відповідного угруповання військ полковника Наталії Гуменюк з 19.04.2024. Наразі триває відбір відповідного фахівця, який чи яка вже невдовзі стане «голосом» Сил оборони півдня», – вказано в повідомленні.
У поширеному 16 квітня зверненні до ЗСУ та Міноборони українські та іноземні медійники стверджували, що Гуменюк забороняє висвітлювати воєнні злочини РФ в її зоні відповідальності та вимагали забезпечити доступ до районів Херсонщини. Заяву підписали об’єднання українських медіа «Медіарух», громадська організація «Детектор медіа», а також близько 100 представників українських та іноземних медіа.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Комітет ВР розгляне звернення медійників щодо звільнення Гуменюк – ЮрчишинСама Наталія Гуменюк 17 квітня в ефірі Радіо Свобода (програма «Свобода.Ранок») заявила, що доказів журналісти не навели, а пресцентр Сил оборони півдня не порушив жодних наказів командування.
«Те, що закидається про невисвітлення наслідків трагедії Каховської ГЕС – це абсолютна неправда. Було відпрацьовано понад 800 запитів протягом одного тижня в спрощеному порядку», – твердить Гуменюк, але додає, що це робилося «з огляду на безпеку операцій».
У березні 2023 року Міністерство оборони повідомило про зміни до наказу Головнокомандувача ЗСУ №73, який регулює роботу журналістів під час воєнного стану в Україні. Зокрема, змінилися правила отримання журналістами акредитації та були запроваджені спеціальні зони для перебування представників медіа. У повідомленні МО йшлося, що були враховані рекомендації Національної спілки журналістів України і профільних медійних організацій. Однак представники Медіаруху заявляли, що більшість їхніх пропозицій не врахували.