Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі 20 січня повторив свою думку, що війна Росії проти України, ймовірно, «закінчиться переговорами», а не на полі бою.
«З військової точки зору я все ще стверджую, що цього року буде дуже, дуже важко викинути російські війська з кожного дюйма окупованої Росією території України», — сказав Міллі на пресконференції після зустрічі Контактної групи з питань оборони України в Німеччині на авіабазі Рамштайн.
«Що може статися, – це продовження оборони, стабілізація фронту. Гадаю, що це можливо зробити. Я думаю, залежно від доставки та підготовки всієї цієї техніки. Я думаю, що українці зможуть провести значну наступальну операцію», – вважає американський генерал.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Новий пакет допомоги від США на 2,5 млрд доларів: Пентагон повідомив, що в нього входитьПеред ключовою зустріччю щодо військової допомоги Україні Пентагон оголосив про надання Україні пакету допомоги на суму 2,5 мільярда доларів, включно з першим постачанням броньованих машин Stryker і додатковою кількістю бойових машин Bradley, які можуть бути використані проти будь-якого потенційного російського наступу в Україні цієї весни.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «У мене немає жодних заяв» щодо танків – міністр оборони США після «Рамштайна»20 січня на американській військовій базі Рамштайн у Німеччині відбулося засідання Контактної групи з питань оборони України. Перед ним тривала дискусія США та Німеччини в питанні постачання танків в Україну. Офіційні особи Німеччини заявили, що не надсилатимуть свої танки Leopard в Україну і не надаватимуть дозволу на це будь-якій іншій країні, якщо США також не погодяться передати Україні свої танки M1 Abrams.
Пентагон заявляє, що не має наміру це робити, посилаючись на складність утримання американських танків. Ці заяви лунають на тлі постачання танків Abrams на Тайвань і до Польщі, раніше США передавали цю зброю до Австралії, Єгипту, Кувейту, Марокко, Іраку та Саудівської Аравії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пісторіус: Німеччина «готова діяти швидко» в питанні постачання танків за умови консенсусу союзників