«Нафтогаз» звернувся до Єврокомісії зі скаргою на зловживання «Газпромом» домінантним становищем на ринку

«Газпром» різко зменшив продаж власного газу на європейському спотовому ринку, незважаючи на зростаючий попит й обмежує можливості інших компаній постачати додаткові обсяги газу, кажуть у «Нафтогазі»

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» повідомила, що звернулася до Європейської комісії зі скаргою на зловживання російським «Газпромом» домінантним становищем на європейському ринку газу, подавши клопотання генеральному директорату з конкуренції (Directorate General for Competition) про вжиття негайних заходів щоодо нормалізації ситуації.

«Газпром» різко зменшив продаж власного газу на європейському спотовому ринку, незважаючи на зростаючий попит й обмежує можливості інших компаній постачати додаткові обсяги газу до Європи і конкурувати з «Газпромом», – йдеться в повідомленні «Нафтогазу» з посиланням на заяву голови правління Юрія Вітренка.

На його думку, саме це є ключовою причиною кризи та рекордного зростання цін у Європі.

«Дії «Газпрому» є антиконкурентними і спричинили значні негативні наслідки для всіх європейських споживачів. «Нафтогаз» як один із найбільших покупців газу в Європі також зазнає збитків через ці зловживання. Отже, ми просимо Європейську комісію у належний спосіб відреагувати на порушення», – зазначив Вітренко.

Єврокомісія і російська сторона це звернення наразі не коментували.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Північний потік-2» і геополітична пастка Кремля: інтерв'ю із ексочільником «Нафтогаз України» Коболєвим

Напередодні ціна газу в Європі оновила історичний максимум – 2000 доларів за тисячу кубічних метрів. Зростання відбувається на тлі зупинки «Газпромом» подачі палива газопроводом «Ямал-Європа». Трубопровід зупинився і перейшов у реверсний режим – газ йде із заходу на схід.

У європейських сховищах після аномально холодної зими та відновлення економіки після пандемії є низькі запаси палива. Ситуацію ускладнює напруженість навколо Росії, яка фактично відмовляється збільшувати поставки понад заздалегідь обговорені обсяги.