Країни «Групи семи» закликали Росію звільнити українських моряків

Лідери країн «Групи семи» (зліва направо): Джастін Трюдо (Канада), Анґела Меркель (Німеччина), Дональд Трамп (США), Паоло Джентілоні (Італія), Еммануель Макрон (Франція), Сіндзо Абе (Японія) та Тереза Мей (Велика Британія), травень 2017 року

Представники країн «Групи семи» засудили дії Росії в Керченській протоці і закликали звільнити захоплених українських моряків і кораблі. Таке звернення зробили голови Міністерств закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії і Сполучених Штатів, а також верховний представник Євросоюзу з закордонних справ.

«Немає виправдання тому, що Росія використала військову силу проти українських кораблів і військового екіпажу. Ми закликаємо до стриманості, належної поваги до міжнародного права та уникнення будь-якої подальшої ескалації. Ми закликаємо Росію звільнити затриманих моряків і кораблі та утриматися від перешкоджання законному перетину Керченської протоки», – мовиться в повідомленні.

Раніше про готовність наполягати на антиросійських санкціях заявила прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей.

Читайте також: Єдина умова для вирішення глобальних проблем, зокрема, в Україні, – добра воля, а інструменти для цього є у лідерів G20 – Туск

25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по трьох українських кораблях і захопили їх. За даними української влади, шестеро українських моряків були поранені, зокрема двоє – у тяжкому стані. Росія заявила, що надала медичну допомогу трьом пораненим, про інших трьох не згадувала.

Підконтрольні Кремлю суди у Криму арештували всіх 24 моряків на два місяці. Зараз полонені військові ВМС України перебувають у слідчих ізоляторах в Москві. Українська влада визнає їх військовополоненими.

Your browser doesn’t support HTML5

Суд у Сімферополі над 12 українськими затриманими моряками. Деталі – відео

Країни Заходу вимагають від Росії звільнити моряків, а президент США Дональд Трамп через відмову це зробити скасував заплановану зустріч із російським президентом Володимиром Путіним.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 діб у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії та в 10 областях. Це Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

(Радіоперехоплення переговорів російського командування з екіпажами кораблів Росії щодо атаки на кораблі ВМС України)

Your browser doesn’t support HTML5

Переговори російського командування з екіпажами прикордонних кораблів РФ – відео

(Відео моменту, коли корабель Росії цілеспрямовано таранить український корабель у Керченській протоці)

Your browser doesn’t support HTML5

Російське судно таранить українське в Чорному морі – відео

Порошенко назвав «прямим актом агресії» напад російських прикордонників на українські кораблі

Полонений моряк ВМС у кримському «суді» попросив перекладача з російської – адвокат

Захоплені Росією українські моряки: хто вони і що з ними

США: ЄС варто посилити санкції проти Росії і відмовитися від «Північного потоку-2»