Країни «Групи семи» вивчають шляхи посилення «стелі цін» на російську нафту, оскільки вони прагнуть краще вплинути на здатність Москви фінансувати свою війну проти України, пише Bloomberg із посиланням на людей, знайомих з цим питанням.
За даними видання, варіанти, що розглядаються, варіюються від повної заборони роботи з російською нафтою до зниження цінового порогу з нинішніх 60 доларів до приблизно 40 доларів.
Джерела зауважують, що дискусії тривають, і консенсусу щодо наступного кроку поки що немає.
Читайте також: Країни G7 обіцяють «серйозні витрати» Росії завдяки санкціям через війну проти України
За нинішніх умов «стелі цін» західні оператори можуть страхувати і транспортувати нафту лише тоді, коли вона купується за ціною, нижчою від 60 доларів.
Але Москва почала використовувати так званий «тіньовий флот» танкерів, які часто працюють з невідомими страховиками або власниками, щоб транспортувати нафту на нові ринки, особливо в Азію. Цей «тіньовий флот» допоміг Росії обійти обмеження, ціни на її нафту більшу частину року перевищували верхню межу.
У відповідь країни «Великої сімки» наклали санкції на десятки суден і компаній, залучених до цієї тіньової торгівлі.
У листопаді Європейський парламент закликав країни G7 посилити контроль за дотриманням цінових обмежень на російську нафту, суттєво знизити верхню межу ціни на нафту та ліквідувати лазівки, які використовуються Росією для продажу нафти та нафтопродуктів за ринковими цінами.
За даними журналістів, у травні цього року надходження від продажу нафти до державного бюджету Росії зросли майже на 50% порівняно з минулим роком, оскільки ціни на нафту зросли, а країна адаптувалася до міжнародних санкцій.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рада міністрів ЄС схвалила 15-й пакет санкцій проти Росії