У G7 готують «скоординовану відповідь» на залучення Росією військ КНДР

Військові КНДР на параді, фото ілюстративне

Міністри закордонних справ країн «Групи семи» і трьох країн-союзниць заявили, що серйозно занепокоєні розгортанням військ Північної Кореї в Росії для потенційного використання на полі бою проти України і працюють над «скоординованою відповіддю» на це.

Відповідна заява міністрів опублікована на сайті МЗС Японії. Її підписали члени «Групи семи» – США, Японія, Італія, Велика Британія, Німеччина, Франція, Канада, а також Південна Корея, Австралія, Нова Зеландія і високий представник ЄС.

«Пряма підтримка КНДР агресивної війни Росії проти України, окрім демонстрації відчайдушних зусиль Росії компенсувати свої втрати, стане небезпечним розширенням конфлікту з серйозними наслідками для європейського й індо-тихоокеанського миру й безпеки. Це буде подальшим порушенням міжнародного права, в тому числі найважливіших принципів Статуту ООН», – йдеться в заяві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Курській області РФ відбулися перші бої між ЗСУ та військовими з КНДР – ЗМІ

«Ми закликаємо КНДР припинити надання допомоги Росії в її агресивній війні. Ми знову підтверджуємо нашу непохитну відданість підтримці України, яка захищає свою свободу, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність. Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами над скоординованою відповіддю на цей розвиток подій», – додали міністри.

У своєму вечірньому відеозверненні 4 листопада президент України Володимир Зеленський заявив про 11 тисяч військових Північної Кореї в Курській області Росії, нарікнувши на брак реакції союзників і партнерів на зростання числа північнокорейських військових поблизу українського кордону.

У Пентагоні підтвердили перебування щонайменше 10 000 військових КНДР у Курській області РФ.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «В України є хороший досвід». Як ЗСУ будуть зустрічати військових з КНДР?

«Ці цифри можуть дещо зрости в перерахунку на загальну кількість військ КНДР у Росії. Ми бачили повідомлення преси про нібито бойові дії. Ми розглядаємо їх, але на даний момент не можемо підтвердити ці повідомлення», – сказав речник Міноборони США Пет Райдер.

Він також не зміг підтвердити повідомлення про обмежену кількість північнокорейських військ на окупованих територіях на сході України.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.

Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. На запитання про те, що, за супутниковими знімками, північнокорейські військові перебувають у Росії, Путін відповів: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають». Він нагадав, що Державна дума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пентагон підтвердив перебування 10 тисяч військових КНДР у Курській області РФ