Сполучені Штати заявили Європейському Союзу, що нададуть 20 мільярдів доларів на масштабний пакет допомоги Україні на чолі з «Групою семи» (G7), якщо блок змінить свій режим санкцій проти Росії, пише Bloomberg з посиланням на свої джерела.
За даними видання, навіть якщо ЄС не внесе змін, США все одно зроблять свій внесок у запланований пакет допомоги у розмірі 50 мільярдів доларів, але ця сума буде меншою.
Представник США заявив, що Вашингтон має намір взяти участь у наданні Україні 50 мільярдів доларів, розмір його внеску залежатиме від того, які гарантії ЄС зможе надати щодо того, що російські активи залишаться знерухомленими.
Читайте також: «Було багато заяв, потрібні рішення» – Зеленський про обіцяні 50 млрд доларів від заморожених активів РФ
У червні G7 в принципі погодилася надати Україні безповоротну позику, яка буде погашена за рахунок прибутку, отриманого від заморожених російських активів на суму близько 280 мільярдів доларів, більша частина яких є в Європі.
США і ЄС спочатку домовилися про внески на схожі суми – близько 20 мільярдів доларів кожен, поки Вашингтон не зажадав від Європи більш тривалого режиму санкцій, щоб забезпечити збереження прибутків.
ЄС перебуває в процесі коригування своїх санкцій щодо знерухомлених активів, щоб їх поновлювати лише кожні 36 місяців, як того вимагають США (не як зараз – кожні шість місяців). Блок також запропонував виділити 35 мільярдів євро (39 мільярдів доларів) зі свого колективного бюджету у випадку, якщо США не приєднаються до кредиту.
Ця остання пропозиція ЄС збільшити свою частку отримала відсіч з боку членів «Групи семи» – Німеччини, Франції та Італії – під час недавньої зустрічі послів ЄС у Брюсселі, розповіли джерела видання.
Читайте також: Єллен: «немає правової проблеми» у наданні Україні 50 млрд доларів за рахунок прибутків від активів Росії
Європейська комісія підкреслила, що метою було забезпечити участь США шляхом внесення змін до режиму санкцій, щоб план залишався ініціативою «Великої сімки», повідомляє співрозмовник. Комісія закликала держави-члени завершити реформу санкцій, що вимагає одностайності.
Угорщина, яка часто відкладала або блокувала зусилля ЄС щодо України, запропонувала відкласти будь-яке рішення щодо російських активів до виборів у США 5 листопада.
Єврокомісія повідомила, що США можуть приєднатися до ініціативи навіть після виборів, але додала, що блок повинен завершити свою законодавчу роботу до кінця жовтня.
Очікується, що країни «Групи семи» завершать виконання своїх зобов’язань на міністерській зустрічі 25 жовтня. Лідери ЄС планують зустрітися 17-18 жовтня, тоді, ймовірно, обговорюватиметься підтримка України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Франція підтримає ініціативу ЄС із військової допомоги Україні за рахунок активів Росії – уряд