Міністри фінансів «Групи семи» (G7) заявили про «прогрес» у пошуку способів використання прибутків від заморожених російських активів для допомоги Україні за підсумками зустрічі в Італії, що завершилася 25 травня.
Конкретну пропозицію планують представити на саміті лідерів G7 наступного місяця.
Пошук креативних, але юридично обґрунтованих рішень був головною темою дводенної зустрічі «Групи семи» в Стрезі, північна Італія, у той час, як Київ продовжує закликати до збільшення коштів від західних союзників у війні з Росією.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Німеччина готова використовувати доходи від заморожених російських активів – ЗМІ«Ми досягаємо прогресу в наших обговореннях щодо можливих шляхів використання прибутків, отриманих від заморожених російських суверенних активів, на користь України, відповідно до міжнародного права і наших відповідних правових систем», – йдеться в проєкті заяви, який цитують західні агенції. Деталей там не наведено.
Міністр фінансів України Сергій Марченко брав участь у засіданні 25 травня.
21 травня Рада Європейського союзу ухвалила рішення залучити прибутки від заморожених державних активів Росії на допомогу Україні – про це заявило, зокрема, головування Бельгії в Раді ЄС.
«Рада ЄС підтвердила свою згоду використати надприбуток від заморожених активів Росії для підтримки військової оборони та відновлення України на тлі російської агресії», – йдеться в повідомленні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Посли ЄС схвалили надсилання доходів від активів РФ на потреби УкраїниМіністр закордонних справ Ян Ліпавський повідомив, що сума прибутків від заморожених активів Центробанку Росії за цей рік може сягати 74 мільярдів крон (трохи менше ніж 3 мільярди євро).
«90% виручених коштів піде на військову підтримку. Росія повинна заплатити за збитки, завдані її загарбницькою війною», – заявив він.
Посли країн ЄС у Брюсселі 8 травня схвалили схему використання доходів від заморожених у Євросоюзі російських активів на потреби оборони України.
Прибуток від активів Росії, заморожених у відповідь на її вторгнення в Україну, становить кілька мільярдів євро на рік.
У Європі заморожено близько 210 мільярдів євро активів Банку Росії. Загальна вартість заморожених активів російського Центробанку у світі становить, за різними підрахунками, від 260 до 350 мільярдів євро. Країни Заходу обговорюють також питання про можливу конфіскацію цих активів, проте воно повʼязане з більшими юридичними труднощами, ніж використання доходів від них.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні