У Франції 30 червня відбувся перший тур дострокових виборів до нижньої палати парламенту, після того Емманюель Макрон розпустив Національні збори і призначив дострокові парламентські вибори.
Опитування, проведені на дільницях, показали перемогу ультраправої партії «Національне об’єднання» – за нього проголосували 34,2% французів.
На другому місці – блок лівих партій «Новий народний фронт». За нього віддало голоси 29,1%.
Партія чинного президента Еманюеля Макрона «Відродження» та її союзники здобули підтримку 21,5% виборців.
Також 10% французів проголосували за республіканців, частина яких може увійти в альянс із ультраправими.
Явка на цих виборах досягла рекордного показника – 69%.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У МЗС Росії заявили, що Франція «наближає пряме зіткнення» з РосієюНапередодні виборів Емманюель Макрон закликав усі політичні сили, які відкидають екстремістські погляди, створити передвиборчий альянс, щоб не допустити приходу до влади правих популістів із «Національного об’єднання».
Другий тур відбудеться 7 липня. Конкурують три основні політичні блоки: ультраправе «Національне об’єднання», центристський альянс президента Еммануеля Макрона та коаліція «Нового народного фронту», до якої входять лівоцентристи, зелені та ліві сили.
За опитуваннями, якби вибори відбулися зараз, «Національне об’єднання» опинилося б на першому місці за кількістю депутатів уперше в історії Франції. Але незрозуміло, чи вистачило б цього для більшості.
Марін Ле Пен називали «другом Путіна»: вона підтримувала міжнародну політику Росії щодо України та Сирії, а також неодноразово висловлювалася проти антиросійських санкцій. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну Ле Пен засудила, проте зазначила, що не хоче, щоб французи страждали від санкцій щодо нафти та газу.
Право голосу на цих виборах мають близько 49 мільйонів французів. Вони обиратимуть 577 членів Національної асамблеї.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Війна в Україні – фізична і пряма загроза» для ЄС: генерали про нову геополітику