У МЗС Франції кажуть, що збираються призупинити прийом біженців із Сирії

Сирійці святкують повалення режиму президента Башара Асада в Дамаску 8 грудня 2024 року (фото архівне)

Міністерство внутрішніх справ Франції, услід за низкою європейських країн, призупинить розгляд поточних справ про надання притулку особам з Сирії після падіння режиму Башара Асада.

«Ми працюємо над призупиненням розгляду справ про надання притулку з Сирії. Однак ситуація ще не повністю стабілізувалася, вона швидко еволюціонує», – сказав речник МВС Франції Крістоф Лемуен в ефірі BFMTV.

У міністерстві заявили, що «рішення має бути схвалене в найближчі кілька годин».

Водночас генеральний директор Французького управління у справах захисту біженців та осіб без громадянства (OFPRA) Жюльєн Буше пояснив, що «вони дуже уважно стежать за розвитком подій в Сирії, і це може змусити відкласти певні рішення».

«Як правило, якщо побоювання переслідувань, на які посилаються заявники, пов’язані з режимом Асада, нам доведеться зробити крок назад, щоб адаптувати нашу практику», – уточнив він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Втеча Асада є показником того, що Росія політично програла ще один бій – Хара

За даними OFPRA, у 2023 році Франція розглянула понад майже 4,5 тисячі таких справ, від початку 2024 року було подано приблизно 2,5 тисячі запитів на надання притулку. 700 зараз перебувають безпосередньо у процесі розгляду.

Раніше стало відомо, що Туреччина відкриває пункт пропуску на кордоні з Сирією, щоб забезпечити «безпечне та добровільне» повернення мільйонів сирійських мігрантів, яких вона приймає. Він був закритий з 2013 року через бойові дії, зазначив президент Реджеп Тайїп Ердоган.

Опозиційні сили, які взяли Дамаск, належать до іншого крила опозиції, багато угруповань із їхнього складу підтримуються Туреччиною, яка вороже налаштована щодо «Сирійських демократичних сил». Ізраїль також висловлює побоювання у зв’язку із ситуацією в Сирії, хоча й вітає падіння режиму Асада. Байден заявив, що Ізраїль попередив США, що ізраїльські військові займуть буферну зону на Голанських висотах.

Сполучені Штати після початку громадянської війни в Сирії у 2011 році вимагали усунення Башара Асада та формування нової влади в Сирії на основі широкого діалогу. США та їхні союзники звинувачували Асада в придушенні мирних протестів та порушеннях прав людини, а також застосуванні хімічної зброї. Однак США не стали надавати сирійській опозиції збройної підтримки у протистоянні з Асадом, обмежившись запровадженням санкцій проти Дамаска, кількома точковими ударами у відповідь на застосування хімічної зброї та операціями проти угруповання «Ісламська держава».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Режим впав, але Путін прихистив Асада: як події в Сирії вплинуть на війну в Україні? І Свобода Live