Близько сотні тракторів від учора блокують кордон з Німеччиною у напрямку Берліна на двох пунктах пропуску – у Свєцко і Ґубінку.
За словами організаторів, проїхати можуть лише екстрені служби: поліція, швидка допомога, пожежна і прикордонна служба. Решту автомобілів обʼїзними шляхами скеровують на інші пункти пропуску, зокрема в Ольшину, повідомила 18 березня Радіо Свобода речниця окружної комендатури поліції в Слубіце Ева Мурмило.
Організатори протесту розповіли Радіо Свобода, що вони виступають проти напливу сільськогосподарських продуктів не лише з України, а також з Білорусі, Росії та інших країн.
«Ми проти напливу не стандартизованої сільськогосподарської продукції в ЄС. Ми мусимо дотримуватися суворих норм і приписів, а надходять продукти генетично модифіковані. Бо ні в Україні, ні в Росії, ані в інших країнах, де продукують генетично модифіковану продукцію, немає жодних норм і така продукція потрапляє на польський ринок», – повідомив Радіо Свобода координатор протестів у Західнопоморському воєводстві Едвард Кросма.
Водночас польські фермери не проводили акції протесту на польсько-білоруському кордоні, через який до європейських країн потрапляє агропродукція з Росії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Єврокомісії анонсують пропозиції щодо обмежень на імпорт агропродукції з РосіїЗа словами організаторів, блокада триватиме до вечора середи, але протестувальники не виключають, що можуть її продовжити.
Напередодні польські фермери заблокували пункт пропуску зі Словаччиною, через який, на думку фермерів, заїжджає агропродукція з України та Росії. Попередньо відомо, що протест триватиме до кінця березня.
9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокують всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.
Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва. За час протесту польських фермерів сталися щонайменше чотири випадки розсипання українського збіжжя.
Акції фермерів зі схожими вимогами також тривають в інших країнах Європи. 15 січня на протест у Берліні вийшли німецькі фермери. Вони вимагали скасування заходів економії в аграрному секторі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Страйк у Німеччині розростається. До чого тут Україна і польські фермери?