Соцмережа Facebook заблокувала велику групу під назвою Stop the Steal («Зупинити крадіжку»), яку прихильники президента США Дональда Трампа використовували для організації протестів проти підрахунку голосів на виборах президента.
5 листопада у Facebook повідомили, що група у цій соцмережі швидко збільшувалася і публікувала заклики до насильства і необґрунтовані заяви про те, що демократи «крадуть» вибори.
«Група була організована навколо делегітимізації виборчого процесу, і ми бачили тривожні заклики до насильства з боку деяких членів групи», – сказав Енді Стоун, речник Facebook.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Twitter і Facebook заблокували облікові записи окремих ресурсів через фейки про вибори у СШАЩе кілька менших груп із назвою Stop the Steal залишилися у фейсбуці. Компанія повідомила, що продовжує їх моніторити.
Заблокована група закликала до «присутності на місцях для захисту чесного голосування», заохочуючи людей робити пожертви, щоб допомогти оплатити витрати людей, які їдуть у такі штати, як Джорджія, Північна Кароліна, Пенсильванія, де триває підрахунок голосів.
У Facebook повідомили, що за один день група зросла до 365 тисяч членів.
Прихильники групи розкритикували рішення Facebook і заявили, що вони організовували мирні протести, що вони докладають всіх зусиль, щоб власноруч відстежувати коментарі, і що Facebook не дав їм жодного попередження.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вибори у США: Байден дещо випереджає Трампа, але все ще може змінитисяДональд Трамп неодноразово висловлював сумнів у чесності виборів і на брифінгу в Білому домі 5 листопада знову звинуватив демократів у намаганні вкрасти вибори, не надавши при цьому ніяких доказів.
Трампа розкритикували за передчасні заяви про перемогу і про те, що голоси підраховувались незаконно. Оскільки він і його прихильники використовують соціальні мережі для поширення неправдивих заяв, компанії зупиняють таку діяльність, згідно з новою політикою, спрямованою на виявлення дезінформації, пов’язаної з виборами.
Зокрема, Twitter назвав деякі твіти президента США оманливими, заявивши, що вони містять спірну інформацію.