Офіс Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, відкрили у Києві. Вже скоро українці зможуть подавати відповідні заяви безпосередньо в столиці, повідомив 22 березня президент України Володимир Зеленський.
Під час зустріч із генеральною секретаркою Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич та головою комітету міністрів Ради Європи Домінік Гаслер, президент відзначив важливість заснування під егідою Ради Європи Реєстру збитків, завданих агресією РФ.
Раніше, під час відкриття офісу, Марія Пейчинович-Бурич зазначила, що штаб-квартира Реєстру збитків розташована в Гаазі, але офіс у Києві потрібен для підтримки робочих зв’язків з українськими органами влади. Крім того, в представництві будуть підтримувати потенційних заявників.
В Міністерстві юстиції України повідомляли, що у квітні 2024 року постраждалі від агресії РФ проти України зможуть подати заяву до Міжнародного реєстру збитків. До нього прийматимуть заяви, «які стосуватимуться збитків і шкоди, заподіяних фізичним особам, які втратили житло в результаті російської агресії».
У відомстві очікують, що в рамках першого етапу до міжнародного реєстру надійдуть сотні тисяч звернень, оскільки в українському реєстрі вже зафіксовано близько 500 тисяч заяв на компенсацію.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Держдеп США і фонд Маршалла оголосили про проєкт з відбудови міст УкраїниУ червні виконавчим директором Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України, призначили радника Офісу Президента України, партнера юридичної фірми «Астерс», члена дорадчої ради Школи права Українського католицького університету Маркіяна Ключковського.
Про створення Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, оголосили у травні 2023 року. На той момент понад 40 країн та ЄС приєдналися або висловили намір приєднатися до угоди про Реєстр збитків.
Відомо, що потреби на відбудову України складають вже майже 486 мільярдів доларів. Такі результати третьої оцінки збитків і потреб (RDNA3), яку український уряд провів спільно зі Світовим банком.
RDNA3 – це оцінка збитків і потреб на відновлення України, над якою спільно працюють уряд, Світовий банк, Єврокомісія, ООН та інші партнери. Вона включає завдання від Багатосторонньої координаційної платформи донорів, а також інвестиційні пріоритети уряду України щодо відновлення країни.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Уряд схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією – Шмигаль