Евакуація на Донеччині відбувається під російськими обстрілами, ситуація в Кураховому важка, і вивезення людей доводиться завчасно планувати – про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») повідомив Павло Дяченко, начальник відділу комунікації поліції Донецької області. За його словами, евакуаційні заходи доводиться робити в стислі терміни.
«Ситуація дуже важка, евакуація проводиться, але передумова для цього – планування. Щоб не наражати на небезпеку цивільних, це треба робити дуже швидко, в найкоротші терміни. Нещодавно близько десяти осіб забрали за один раз – собак, котів, і це все за умов, коли ворог завдає ударів по Кураховому. Нищаться будинки, руйнується інфраструктура навіть та, що залишалась. Це просто хаос, люди розуміють цю небезпеку, тому долучаються до евакуаційних рейсів і виїжджають», – розповів поліцейський.
Читайте також: Харківська ОВА оголосила примусову евакуацію з 10 населених пунктів Борівської громади – Синєгубов
За словами начальника відділу комунікації, головною небезпекою під час евакуації залишаються атаки армії РФ. Дяченко каже, що російська армія вдається до атак цивільного транспорту.
«Головна небезпека цих заходів – ворожі удари. Удари КАБами, удари артилерією, ну і застосування росіянами FPV-дронів. Вони б’ють по всіх напрямках, б’ють по цивільних автівках. Не можна сказати, що вони не бачать, що це звичайна цивільна машина і що люди їдуть на невеликому легковику і не становлять загрози», – заявив він.
Загалом евакуація в Донецькі області триває цілодобово на постійній основі. Поліцейський каже, що планування відбувається у взаємодії з місцевою владою та військовими. А вивозити людей вночі доводиться через безпекову ситуацію.
Читайте також: «Зберігаю шматочки скла із вікон рідного дому». Історія майстрині-переселенки з Курахового
«Кожного разу по-різному, і, якщо брати до уваги територію усієї Донецької області, то евакуаційні заходи відбуваються 24/7. Бувають такі випадки, коли, враховуючи безпекову складову, проводяться евакуації і ввечері, і вночі. Тут вже вирішується все у взаємодії з військовими адміністраціями, з обласною, з місцевими, безпосередньо з військовими, щоб мати розуміння і комунікацію з людьми», – пояснив Дяченко.
За словами начальника Курахівської міської військової адміністрації Романа Падуна, в цій громаді залишається близько пів тисячі жителів. В громаді немає води, електрики та опалення, магазини не працюють. А люди змушені жити фактично у підвалах, передає слова посадовця Суспільне Донбас.