Опозиційна партія «Європейська солідарність» заявляє про підтримку карантинних заходів, але виступає проти заборони роботи метро.
Партія, заснована п’ятим президентом України Петром Порошенком, стверджує, що влада не змогла обґрунтувати закриття метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Штрафи, обмеження, в’язниця. Що ухвалила Рада для боротьби з коронавірусом«Ми цілком поділяємо жорсткі заходи щодо запровадження карантину і самоізоляції громадян, при цьому ще раз звертаємо увагу команди (президента України Вололдимира – ред.) Зеленського, що метро продовжує працювати в усіх європейських країнах, що потерпають від пандемії. В європейських столицях в метро роздають захисні маски, діють правила дезинфекції, жорсткі обмеження пасажирів (пересуваються тільки ті громадяни, які змушені працювати не дистанційно, зокрема, й лікарі), дотримується дистанція між громадянами. Якщо в Києві зупиниться метро, як медики, працівники критичної інфраструктури та виробництв зможуть діставатися робочих місць?» – йдеться в заяві.
У партії стверджують, що закриття метро призведе до колапсу наземної транспортної інфраструктури, призведе до ще більшого скупчення людей в наземних видах транспорту, а відтак – до нових ризиків зараження.
«Звертаємося до команди Зеленського із закликом переглянути рішення про закриття метро і впровадити лише адекватні зміни в його роботі на час карантину, впровадити санітарні дезинфікуючі заходи, інший регламент, який в ці дні застосовують в інших європейських столицях», – заявляють члени політичної сили.
Мер Києва Віталій Кличко заявив 17 березня, що столичний метрополітен зупинить роботу о 23 годині цього дня.
Читайте також: Харків закриває метро до 3 квітня – міська рада
Увечері 16 березня Кабінет міністрів вирішив зупинити роботу метро в Києві, Харкові та Дніпрі для запобігання поширенню хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом. Крім того, з 18 березня зупиняться залізничні, авіаційні та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення.
12 березня в Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. Він триватиме три тижні – до 3 квітня.
Наразі в Україні офіційно сім підтверджених випадків захворювання на COVID-19, одна людина померла.