Європейський Союз поставив переговори щодо максимальної ціни на російську нафту на паузу до понеділка, повідомляють міжнародні медіа.
Очікувалося, що обговорення, яке почалося напередодні, продовжиться увечері в п’ятницю і, можливо, на вихідних, але позиції прихильників і противників угоди залишилися незмінними.
«Не було достатньої близькості в поглядах», – цитує одного дипломатів інформаційна агенція Reuters.
Частина членів ЄС вважає пропозицію країн «Групи семи» (G7) про ліміт на рівні 65-70 доларів за барель занадто доброю для Росії, інші твердять, що це занадто низька ціна.
За даними дипломатів, шість із 27 країн ЄС виступають проти встановлення стелі ціни, запропонованої «Групою семи».
Читайте також: Країни ЄС не дійшли згоди щодо обмеження цін на газ
Польща хоче, щоб обмеження було встановлено на рівні 30 доларів, стверджуючи, що з урахуванням витрат Росії на видобуток (за деякими оцінками, це 20 доларів за барель), пропозиція «Групи семи» дасть Москві занадто великий прибуток. Литва та Естонія в цьому питанні підтримують Польщу.
Від 70% до 85% російського експорту сирої нафти відбувається танкерами, а не трубопроводами. Ідея обмеження полягає в тому, щоб заборонити судноплавним і страховим компаніям обслуговувати вантажі російської сирої нафти по всьому світу, якщо вона продається за ціною, вищою від встановленої «Групою семи» та її союзниками.
Нині російська нафта марки Urals уже торгується в обговорюваному діапазоні на рівні близько 68 доларів за барель.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Восьмий пакет санкцій проти РФ поширюється винятково на непідконтрольні території України – МЗС