Фон дер Ляєн анонсувала візит до Києва й оголосила про виділення 160 млн євро на енергетику України

За словами фон дер Ляєн, від лютого 2022 року допомога від ЄС енергетичному сектору України сягає щонайменше двох мільярдів євро

Європейський союз виділить ще 160 мільйонів євро для допомоги енергетичній системі України, постраждалій від російських ударів, оголосила 19 вересня в Брюсселі президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

«Із них 60 мільйонів євро гуманітарної допомоги буде виділено для притулків і, наприклад, на обігрівачі, і 100 мільйонів євро з доходів від заморожених російських активів будуть направлені на ремонтні роботи й відновлювальні джерела енергії», – заявила вона.

За словами фон дер Ляєн, від лютого 2022 року допомога від ЄС енергетичному сектору України сягає щонайменше двох мільярдів євро.

Як заявила президентка ЄК, Україна потребує 17 гігават потужності цієї зими. За її словами, 80 відсотків теплових електростанцій України і третина гідроенергетичних потужностей були зруйновані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Зима буде надзвичайно складною» – ООН про атаки РФ на енергетичну інфраструктуру України

«Ми прагнемо відновити 2,5 ГВт потужності, що становить 15% від потреб України», – сказала фон дер Ляєн.

Крім того, вона зазначила, що ЄС експортує два гігавати електроенергії Україні, що покриває приблизно 12% потреб країни на зиму.

З огляду на допомогу в ремонті й експорт ЄС покриє понад 25% потреб України в електриці на зиму, додала президентка Єврокомісії.

Фон дер Ляєн також анонсувала свій візит до Києва цього тижня.

«Після цієї пресконференції я поїду до Києва, щоб завтра особисто обговорити ці питання з президентом Зеленським у наших зусиллях допомогти Україні», – зазначила вона.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна – МАГАТЕ: Росія атакою 26 серпня мала на меті порушити роботу українських АЕС

У Міністерстві енергетики України наголошують, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

За даними міністерства, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Раніше сьогодні в місії ООН заявили, що російські удари по енергетичній інфраструктурі України завдали значної шкоди і з наближенням зими можуть призвести до ще більш руйнівних наслідків.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Комфортні часи скінчилися»: війна в Україні веде до енергетичної кризи чи трансформації галузі?