Розмороження частини коштів, призначених для Угорщини, було частиною угоди Європейського союзу з Будапештом із метою розблокувати макрофінансову допомогу Україні. Про це повідомили, зокрема, Politico й Reuters.
За даними журналістів, угода дозволила Євросоюзу уникнути необхідності шукати обхідні шляхи, в тому числі індивідуальних зобов’язань кожного члена блоку щодо допомоги Україні.
«Складна угода була укладена після місяців суперечок між інституціями ЄС, країнами-членами та Угорщиною, і була викладена в понеділок радою, яка представляє уряди країн-членів ЄС, і дипломатами, які говорили анонімно. Це означає, що наступного року Україна отримає 18 мільярдів євро з бюджету ЄС», – повідомляє Reuters.
Читайте також: Не можна піддаватися на шантаж і маніпуляції Росії – Кулеба про дев’ятий пакет санкцій
Відтак Угорщина отримала доступ до 5,8 мільярда євро грантів з фонду відновлення після пандемії COVID-19, а обсяг заморожених коштів, виділених ЄС для неї, скоротився із 7,5 до 6,3 мільярда.
Крім того, повідомляють видання, Будапешт погодився відмовитися від вето на мінімальний корпоративний 15-відсотковий податок для міжнародних компаній, який вони мають сплачувати там, де заробляють прибуток, а не там, де розташований їхній головний офіс.
Рада Євросоюзу повідомила 13 грудня, що посли країн блоку рекомендували розморозити частину фінансування для Угорщини, заблокованих раніше через загрози верховенству права в цій країні.
З пресрелізу Ради Євросоюзу неочевидно, чи пов’язане рішення блоку із позицією Угорщини щодо надання макрофінансової допомоги Україні наступного року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У МЗС України відреагували на заяви Будапешта, що в Угорщині навчання військових ЗСУ не проводитимуть