Європейський союз закликав Москву скасувати указ президента Росії Володимира Путіна про «гуманітарну підтримку» Донбасу. Як заявив представник голови дипломатії Євросоюзу Петер Стано, ЄС вважає за необхідне, щоб влада Росії з метою не погіршувати ситуацію на сході України скасувала указ президента про «гуманітарну підтримку» окремих районів Донецької та Луганської областей.
«Ми закликаємо Росію скасувати це рішення і припинити здійснювати односторонні дії, які лише провокуватимуть подальше погіршення ситуації на сході України», – йдеться у заяві Стано.
Зазначається, що цей указ всупереч Мінським домовленостям «спрямований на подальше відокремлення» районів Донецької та Луганської областей від України, які тимчасово не контролює Київ.
У заяві мовиться, що такі односторонні дії Москви порушують суверенітет та територіальну цілісність України, зокрема у сфері митного контролю, та загрожують посилити напруженість, зберегти статус-кво у регіоні та перешкодити реінтеграції України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Радіо Свобода Weekly: Путін готує нове вторгнення в Україну на початку 2022 року – українська розвідка15 листопада стало відомо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ про «гуманітарну підтримку» населення територій, утримуваних угрупованнями «ДНР» та «ЛНР». Повідомлялося, що рішення ухвалене «з метою захисту прав і свобод людини і громадянина, надання гуманітарної підтримки населенню окремих районів Донецької та Луганської областей України».
Зокрема, Путін доручив уряду Росії в місячний термін вжити заходів, що пом’якшують умови допуску на російські ринки товарів, вироблених у районах, контрольованих бойовиками на Донбасі. Йдеться про участь таких товарів у держзакупівлях нарівні з російськими.
Росія періодично направляє на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях так звані «гумконвої». Офіційний Київ постійно наголошує на порушенні Росією міжнародного права у зв’язку з цим, вказуючи на те, що у цих вантажівках може перевозитися і зброя для бойовиків. Кремль це заперечує і каже, що возить речі першої необхідності. Україна вустами очільника МЗС Дмитра Кулеби заявила, що очікує засудження такого кроку з боку Заходу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як зупинити Путіна? Заходу радять: вже зараз від’єднати Росію від SWIFT та відмовитися від «Північного потоку-2»