Європейський союз може розглянути додаткові обмежувальні заходи проти Білорусі. Про це йдеться в підсумковій заяві дводенного саміту, який завершується 22 жовтня в Брюсселі, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.
У саміті взяли участь керівники урядів 27 держав блоку. Вони заявили, що ЄС надалі протистоятиме атакам з боку білоруського режиму.
«Європейський Союз не терпітиме спроби третіх країн використовувати мігрантів у політичних цілях», – йдеться у повідомленні.
Серед іншого, «як термінові будуть вжиті нові обмежувальні заходи щодо фізичних та юридичних осіб, у відповідності до поступового підходу».
Крім того, учасники саміту зазначили, що закликають Європейську комісію запропонувати необхідні зміни в законодавстві ЄС та конкретні заходи, аби спростити вирішення проблеми нелегальної міграції через Білорусь.
Читайте також: Курдський журналіст зняв відео, на якому мігранти штурмують білорусько-польський кордон
ЄС має намір «забезпечити ефективний контроль своїх зовнішніх кордонів», йдеться в документі.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн після саміту висловила стурбованість щодо ситуації на кордонах Білорусі з ЄС. Вона розцінює дії білоруської влади як «гібридну атаку».
«Люди, яких використовує Лукашенко, є жертвами. Ми повинні їм допомогти. Нічиє життя не повинно бути інструментом для досягнення політичних цілей, а це – використання міграції для політичного тиску на Європейський Союз. Ми продовжуватимемо тиснути на режим Лукашенка. Ми вже запропонували цілеспрямовані заходи щодо скасування спрощення візового режиму для режиму та його довірених осіб. І ми готові досліджувати варіанти подальших санкцій не лише для фізичних, а й для юридичних осіб та компаній», – заявила голова Єврокомісії.
Читайте також: Парламент Польщі ухвалив поправки, які легалізують видворення мігрантів
Вона додала, що учасники саміту дійшли згоди щодо потреби в злагоджених діях. У ЄС припускають, що Мінськ «розглядає можливість відкриття нових маршрутів».
«Білорусь пропонувала подальше скасування віз для додаткових третіх країн, і ми продовжимо співпрацювати з цими країнами, щоб обмежити цю фінансовану державою контрабанду», – пообіцяла фон дер Ляйєн.
На саміті зазначили, що міграційна криза пов’язана з діями білоруської влади, яка привозить мігрантів з Близького Сходу та Північної Африки, а потім виштовхує їх через кордон з Польщею, Литвою та Латвією, щоб дестабілізувати ситуацію в Європейському Союзі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЄС може підготувати п’ятий пакет санкцій проти Білорусі у листопаді – джерело