ЄС закупив підсанкційну фанеру в Росії та Білорусі на 1,5 мільярда євро – розслідування

Виробництво фанери, фото ілюстративне

Виробництво фанери, фото ілюстративне

Євросоюз продовжує закупівлю фанери з Росії та Білорусі, попри запроваджені санкції. З липня 2022 року, коли були запроваджені обмеження, до жовтня 2024 року, коли надавалася остання статистика, країни ЄС закупили фанеру на 1,5 мільярда євро, йдеться в розслідуванні Earthside.

Автори стверджують, що сім із 10 найбільших російських експортерів березової фанери, як і раніше, постачають її до ЄС. Матеріал використовується у виробництві меблів, паркету, спортивного інвентарю та іграшок. Серед покупців – постачальники найбільшої польської мережі меблевих магазинів Black Red White та найбільший виробник стін для скелелазіння Walltopia.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як Польща пропускає в ЄС підсанкційну деревину з Білорусі за фальшивими документами (розслідування)

Фанера виробляється в Росії та Білорусі, в тому числі з використанням праці ув’язнених, після чого оформлюється як вироблена в інших країнах – наприклад, у Китаї, Казахстані, Грузії та Туреччині.

Найбільшими імпортерами фанери є Польща, Естонія, Німеччина, Греція, Італія, Іспанія та Португалія. Щодня до ЄС ввозять 22 контейнери з підсанкційним товаром.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Боррель розповів, як санкції Євросоюзу впливають на економіку Росії

У розслідуванні наголошується, що навіть якби фанера не перебувала під санкціями, її ввезення все одно могло бути незаконним. У ЄС заборонений імпорт незаконно вирубаної деревини. Вона, за оцінкою авторів, може становити значний відсоток від тієї, продукти з якої продають російські постачальники.