Про аварійні відключення світла не попередили завчасно абонентів, тому що причиною запровадження відключень світла в Україні стало зростання споживання, яке дуже складно прогнозувати. Про це в етері Радіо Свобода (проєкт Свобода. Ранок) розповів генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко.
Він зауважив, що аварійні графіки відключень світла вперше ввели для населення, тоді як для промислових споживачів вони почали діяти раніше.
«Споживання – це така величина, яка досить непрогнозована на сто відсотків, бо воно гуляє. І, на мою думку, просто не очікували, що так зросте споживання. Тобто вимушені були на декілька годин ввести обмеження аварійні і для населення. Звісно, ми всі чекаємо тієї схеми, яка працювала останні два роки, коли є зрозумілий дефіцит, і коли НЕК («Укренерго» – ред.) доводить до кожного ОСР (Оператор системи розподілу – ред.) в регіоні обмеження. І вже ОСР всередині області чи міста балансує за рахунок досить прогнозованих графіків», – каже Коваленко.
Директор компанії YASNO не бачить причин для настання повного відключення електрики, як це було раніше – у 2022 році. Однак, за його словами, за певних обставин графіки відключень можуть бути запроваджені вже влітку.
«Я повного блекауту не бачу взагалі. Теоретично все можливо, але поки ми його не бачимо, це досить технічно неможливо…З точки зору графіків, скажу про нас і про наші регіони. Ми ці графіки розробили вже влітку, ми їх оновлювали, щоб було більш збалансовано, більш мобільно. Будуть їх застосовувати чи не будуть – це залежить від дефіциту. Я персонально думаю, що коли буде досить спекотно на вулиці, ми можемо зіткнутися із застосуванням цих графік», – додав він.
Ввечері 14 травня в усіх областях України 21:00 до 00:00 запровадили екстрені відключення світла. Вранці 15 травня через дефіцит електроенергії у всіх регіонах України знову були аварійні відключення, зокрема і для побутових споживачів.
Читайте також – КМВА: аварійні відключення світла в Києві торкнулися близько 10% споживачів
Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, але також попередили – не виключені вимкнення побутових споживачів.
Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ДТЕК каже про підготовку до системної кризи в енергетиці. Чого очікувати?