У вівторок, 16 травня, в енергосистемі України знизився обсяг потужності та резервів через ремонтні роботи на енергоблоки електростанцій, які зазнали масованих ракетних і дронових ударів упродовж осені-весни, повідомляє пресслужба «Укренерго».
«Також триває сезонна ремонтна кампанія на атомних електростанціях. Зупинені енергоблоки не виробляють електроенергію, тому енергосистемі потрібно активувати всі доступні резерви для забезпечення споживачів електрикою», – йдеться в повідомленні.
Енергетики закликали «допомогти енергосистемі працювати стабільно». Для цього вони просять зменшити споживання у вечірні години – з 19.00 до 22.00.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: НКРЕКП досі не ухвалила порядок проведення аукціонів на експорт електроенергії – «Укренерго»«Вимкнувши декілька електроприладів або використовуючи їх вдень або вночі, ви допомагаєте зменшити навантаження на енергосистему та полегшити її балансування», – додали в пресслужбі.
Водночас, за даними «Укренерго», нічна масована ракетна та дронова атаки російської армії по Україні не завдали нових пошкоджень енергетичній інфраструктурі.
«Наразі імпорт електроенергії в Україну не відбувається. Експорт триває в Польщу та Молдову лише в ті години доби, коли в енергосистемі є надлишок потужності», – повідомили в пресслужбі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В «Укренерго» розповіли про три напрямки підготовки України до наступної зимиУночі 16 травня в Україні двічі оголошувалася повітряна тривога. За повідомленнями представників влади, обʼєктом атаки став Київ.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі проєкту Радіо Свобода «Свобода.Ранок» повідомив, що Київ атакували з усіх напрямків «Кинджалами», «Калібрами» та «Іскандерами». Він розповів, що російські військові використали бойову авіацію, кораблі у Чорному морі та наземні пускові установки.
За повідомленням командування Повітряних сил ЗСУ, уночі 16 травня вдалося збити всі 18 запущених російськими військовими ракет, серед яких було шість ракет типу «Кинджал».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Внаслідок нічної атаки влучань в об’єкти енергетичної інфраструктури не було – Міненерго