В Україні внаслідок негоди знеструмлено понад 70 населених пунктів у чотирьох областях, йдеться в повідомленні пресслужби «Укренерго».
Енергетики кажуть, що внаслідок негоди знеструмлені 74 населені пункти у наступних областях:
- Дніпропетровській;
- Сумській;
- Київській;
- Чернігівській.
«Енергетики продовжують відновлювальні роботи на лініях, але несприятливі погодні умови зберігатимуться протягом доби», – додає «Укренерго».
Також зазначається, що споживання має тенденцію до зростання. Станом на 09:30, сьогодні, 3 листопада, рівень споживання на 8,5% вищий, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 1 листопада.
«Причина такої суттєвої зміни – відчутне падіння температури повітря в усіх регіонах України», – пише «Укренерго».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Температура у квартирах +11»: опалювальний сезон в окупації. Як готуються?Також вчора, 3 листопада, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 4,4% вищий, ніж минулої неділі, 27 жовтня, зазначили в «Укренерго».
«Наразі енергосистема України поступово відновлюється після серії з дев’яти масштабних атак з боку російських сил від початку поточного року. На енергетичних об’єктах проводяться як аварійні, так і планові ремонтні роботи. Однак у години пікового навантаження, тобто вранці та ввечері, система досі відчуває нестачу потужності», – кажуть у пресслужбі відомства.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Здорожчання електроенергії: по кому вдарить і чи буде користь
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.
Тим часом, у нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.
У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.
За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «До блекаутів готові». Як на Херсонщині та Запоріжжі готуються до зими?