У Білому домі відреагували на заяви спікера Палати представників США Майкла Джонсона про можливе розділення законопроєкту про допомогу Україні на гуманітарну та оборонну допомогу.
«Я думаю, що відбувається те, що спікер дає виправдання, яке не є обґрунтованим і яке не є потрібним. Тому що ми знаємо, що якби він поставив його (законопроєкт – ред.) на голосування, він пройшов би. 70-29 – це переважна двопартійна більшість у Сенаті. І ми знаємо, чуючи республіканців у Палаті представників та демократів, що якби він поставив це питання на голосування, воно отримало б підтримку. Це факти. Ось як ми це бачимо», – сказала речниця Білого дому Карін Жан-П’єр на брифінгу 25 березня.
За її словами, Білий дім продовжує закликати спікера Джонсона винести цей законопроєкт на розгляд.
Читайте також: «Невиконані обіцянки убивають Україну». Навіщо приїжджав Салліван
Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.
Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.
Спікер Палати представників Майк Джонсон відкидає схвалений Сенатом 13 лютого законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію, що зʼявилася в Палаті представників».
20 березня Майк Джонсон заявляв, що до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом. Однак після 22 березня у засіданнях Палати представників почалася двотижнева перерва, тож до законопроєкту про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США законодавці, найімовірніше, перейдуть після 8 квітня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми повністю усвідомлюємо жахливість ситуації» – речник Пентагону про наслідки затримки допомоги США для України