Дуда про історичні питання з Україною: «Це важка тема, яку потрібно спокійно вирішувати»

«Не таємниця, що це важка тема, яку потрібно спокійно вирішувати», – сказав Дуда на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським. Фото архівне

Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що звернення Варшави до Києва щодо ексгумаційних робіт будуть розглядатися та затверджуватися.

«Це не нова тема (історичні питання, проблеме ексгумацій). Ми з президентом Зеленськима спілкуємося (про це) вже давно. Не таємниця, що це важка тема, яку потрібно спокійно вирішувати», – сказав він на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск, який також сьогодні провів зустріч з українським президентом, сказав, що Варшава та Київ перебувають у процесі вирішення гідного поховання жертв Волинської трагедії.

«Ми маємо робити це разом в повному розумінні. Я не хочу, щоб хтось в Польщі чи десь у Європі робив якісь умови підтримки України у конфронтації з Росією…Ніхто не має права посоаблювати Польщу, Україну в будь-якому вимірі, зокрема інтеграції України ЄС. Тому що тут ми говоримо про польську безпеку. Хто цього не розуміє – або дурний, або зрадник», – додав Туск.

Візит українського президента відбувається на тлі підготовки до ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії, які розпочнуться в квітні цього року в Тернопільській області. Їх проводитиме фонд «Свобода і Демократія» разом з експертами Поморського медичного університету, спеціалістами польського Інституту національної памʼяті та українськими археологами.

Читайте також: У Польщі офіційно стартувала президентська виборча кампанія

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск 10 січня заявляв про «прорив» щодо ексгумацій жертв Волинської трагедії.

У листопаді минулого року міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський зробили спільну заяву, в якій, зокрема, мовиться, що Україна не перешкоджатиме у проведенні польською стороною пошукових та ексгумаційних робіт на українській території, згідно з законодавством України і позитивно розглядатиме заявки з цих питань.

Йдеться про жертв Волинської трагедії 1942-1944 років, коли під час нацистської окупації спалахнуло насилля, що вилилося улітку 1943 року у масові убивства поляків.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Друге засідання робочої групи України та Польщі щодо історичних питань заплановане на січень у Львові – заява