«Друзі капітуляції»: Подоляк щодо китайсько-бразильської «мирної» ініціативи

Радник керівника ОП зауважив, що «це не «мирні ініціативи» – це ініціативи капітулянтського характеру»

Китай спільно з партнерами заявив про створення платформи «Друзі миру». Однак ці ініціативи «базуються виключно на концепції РФ», зазначив в ефірі телемарафону радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

«Вона ні на що не буде впливати. Немає ніяких «друзів миру». Це «друзі капітуляції». Вони пропонують оці всі «мирні ініціативи», які виключно базують на концепції РФ. Тобто – давайте негайно припинимо війну, залишимо РФ на окупованих територіях і не дамо РФ програти війну...» – наголосив Подоляк.

Радник керівника ОП зауважив, що «це не «мирні ініціативи» – це ініціативи капітулянтського характеру».

«Це можна камуфлювати, як це постійно робить російська пропаганда... Ще раз. Чітко зафіксую. Є виключно формула миру Зеленського, де все чітко базовано на міжнародному праві. РФ не хоче ніякого миру, вона хоче припинення війни, але хоче отримати й оперативну паузу. Тому ніяких мирних ініціатив, крім української, не може бути», – підкреслив він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В ОП повідомили, на які умови для досягнення миру Україна категорично не погодиться

Китай з країнами Глобального Півдня хоче створити платформу «Друзі миру», які мають на меті «відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні українського питання».

Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі на Генасамблеї ООН заявив, що якщо хтось у світі шукає альтернативи будь-якому із пунктів української Формули миру або намагається ігнорувати будь-який із них, це, ймовірно, «означає, що вони самі хочуть зробити частину того, що робить Путін».

«І коли китайсько-бразильський дует намагається вирости в хор голосів – з кимось у Європі, з кимось в Африці, кажучи щось альтернативне повному і справедливому миру, виникає питання – у чому справжній інтерес? Кожен має розуміти – за рахунок України свою владу не підвищиш. Світ уже пройшов через колоніальні війни та змови великих держав за рахунок менших. Кожна країна – включаючи Китай, Бразилію, країни Європи, Африки, Близького Сходу – всі розуміють, чому це має залишитися в минулому», – сказав він 25 вересня.

Китай заявляє, що є нейтральною стороною у війні Росії проти України, але його критикують за відмову засудити Москву через її повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року і за зв’язки з РФ.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Друзі «іншого миру». Як реагувати Україні на активність Китаю?

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Порушення Росією повітряного простору країн НАТО є «тестом на рішучість і єдність» – Сибіга