Україна має понад три види різних дронів – депутат Костенко

Український військовослужбовець перевіряє зв'язок із БПЛА Vampire (український ударний безпілотник) перед польотом поблизу лінії фронту. Запорізька область, 2 лютого 2024 року

Україна наростила виробництво дронів і наразі виробляє понад три види безпілотних літальних апаратів. Про це в ефірі Радіо Свобода (Свобода. Live) розповів секретар Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко, порівнюючи російські та українські дрони.

«У нас, я не буду казати кількість, але понад три види різних дронів на різній дальності, а зараз вже і реактивні з’являються, тому росіянам це виснажує їх ППО, і це дозволяє нам мати ширший спектр їхнього застосування, а росіянам з ними важче боротися, тому що вони всі різні по своїй будові. І там, де не долітають одні, долітають інші і в цьому зараз наша перевага», – каже Костенко.

Росія ж, за його словами, має один тип безпілотників, для боротьби з якими, додає Костенко, «можна знайти протидію».

«Можна сказати, що в них є перевага, ці іранські (безпілотники – ред.), які вони переназвали «Герань», і вони їх використовують. І практично, одному типу дронів можна знайти протидію, можна, в принципі, боротися. Там у нас мобільні групи, є також РЕБи, які борються також з ракетами. Тому ми боремось практично проти одного типу і ракет», – пояснив Костенко.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Верховна Рада включила Сили безпілотних систем до окремих родів сил ЗСУ – депутати

На початку грудня минулого року Володимир Зеленський заявив, що Україна не прагне тільки залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці, зокрема, у виробництві озброєння. Пізніше після оборонної конференції у США Київ повідомив про домовленості з двома американськими компаніями про спільне виробництво в Україні боєприпасів калібру 155 мм.

До коаліції дронів входить 16 країн, серед яких – Велика Британія, Австралія, Чехія, Данія, Франція, Естонія, Італія, Нова Зеландія, Канада, Литва, Латвія, Нідерланди, Польща, Україна, Німеччина та Швеція.

Держави-члени дронів працюють над постачанням різних типів безпілотників Україні, таких як розвідувально-ударні безпілотники, безпілотні літальні апарати, керовані штучним інтелектом, і технології боротьби з дронами.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дальність 120 км: як українські ракетники б'ють по російській армії комплексом «Точка-У». Ексклюзив