Підтримувані Росією бойовики минулої доби на Донбасі п’ять разів порушили режим припинення вогню, повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил.
Внаслідок обстрілів один військовий був поранений, він перебуває у медичному закладі, стан його здоров’я – задовільний.
Обстріли зафіксували неподалік Золотого-3, Новомихайлівки, Красногорівки, Новотошківського і велися зі станкових протитанкових і автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів, стрілецької зброї, артилерії калібру 100-мм.
«З метою припинення агресивних дій ворога українські захисники відкривали вогонь з незаборонених Мінськими домовленостями зразків озброєння. Про всі факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників місії ОБСЄ», – йдеться в повідомленні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як неконтрольована ділянка російсько-українського кордону стане ще більше неконтрольованою?Станом на 7 годину ранку 3 вересня порушень режиму припинення вогню не зафіксовано, додали у штабі ООС.
В угрупованні «ДНР» даних про обстріли станом на ранок 3 вересня не наводять, в угрупованні «ЛНР» заявляють про один обстріл їхніх позицій із боку ЗСУ.
Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».
Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.
За даними української делегації в Тристоронній контактній групі, за рік дії режиму припинення вогню на Донбасі станом на 27 липня 2021 року зафіксували 1995 обстрілів, загинули 45 військових, 163 – поранені.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У МЗС розцінюють відмову Росії продовжити мандат місії ОБСЄ на кордоні як «саботаж» Мінських угод