Упродовж поточної доби на Донбасі бойовики сім разів обстріляли позиції українських військових, зафіксовано ще один випадок ведення вогню по ділянці місцевості неподалік Красногорівки. Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.
«Противник вів прицільний вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Найбільшу активність ворога зафіксовано поблизу Лебединського, де він здійснив два обстріли позицій військ, що обороняються», – ідеться у повідомленні.
У ході бойових дій жоден військовослужбовець зі складу Об'єднаних сил не постраждав, зазначили у штабі.
У підтримуваному Росією збройному угрупованні «ДНР», що захопило частину Донецької області і визнане в Україні незаконним і терористичним, заявили, що українські військові з допомогою безпілотного апарату нанесли удар по Старомихайлівці, через що там загорівся будинок. «О 14:25 в напрямку пожежних, що прибули для ліквідації загоряння був відкритий вогонь з боку ВСУ із застосуванням АГС. На даний момент пожежники не можуть приступити до ліквідації пожежі через безперервні обстріли», – ідеться у повідомленні.
Про втрати в угрупованні нічого не згадують.
В аналогічному угрупованні «ЛНР», що діє на частині Луганщини, своїх заяв про становище на фронті протягом дня не робили.
Читайте також: Свідчення про війну. Розповідає «кіборг» Віталій Пясецький
Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі оголосила про чергове «безстрокове і стале» припинення вогню, починаючи з півночі 29 серпня, цього разу у зв’язку з початком навчального року. Воно було порушене майже відразу після заявленого початку і відтоді, як і всі попередні перемир’я, порушується постійно.
Це була вже принаймні п’ята спроба домовитися про перемир’я лише за 2018 рік. Припинення вогню й раніше проголошувалися як безстрокові, але сторони відразу звинувачували одна одну в порушеннях. При цьому сторони щоразу заперечують свою вину і посилаються на провокації противників.
Унаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року в регіоні, за даними ООН, загинули понад 10 тисяч людей іще станом на кінець 2017 року – відтоді нових даних не оголошували.