У рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA можна почути розповіді тих, хто пройшов через катівні «ДНР», на тлі відтвореної у форматі віртуальної реальності атмосфери підвалів, де їх утримували.
До 20-ї вечора 25 березня у Києві у IZONE відбувається презентація уривків із майбутнього фільму у 3D – «Заручники війни».
«Окуляри віртуальної реальності дозволять учасникам, відчути себе в підвалі «ДНР», де утримували і катували полонених. Почути історії від заручників та їх близьких», – йдеться в анонсі події.
Фільм створено у партнерстві Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод та Радіо Свобода.
Дивіться також: Заручники війни
«Медійна ініціатива за права людини» (МІПЛ) заявляла наприкінці 2018 року, що правозахисникам вдалося дізнатися про щонайменше 89 цивільних заручників, які утримуються на непідконтрольній Україні території Донбасу.
Із них 6 військових та 13 цивільних проросійські бойовики утримують на Луганщині, ймовірно, у Луганському СІЗО та колишньому приміщенні управління СБУ (яке зараз займає «МГБ ЛНР»). На Донеччини МІПЛ нарахувала 7 військовополонених та 76 цивільних заручників. За даними організації, їх можуть тримати в СІЗО міста Донецьк, Макіївській виправній колонії №32, Сніжнянській виправній колонії №127, а також захопленому угрупованням «ДНР» приміщенні арт-центру «Ізоляція».
Серед заручників – український журналіст, автор Радіо Свобода Станіслав Асєєв (Васін). Він перебуває в ув’язненні, за різними даними, з травня або червня 2017 року. Спершу він просто зник, два тижні про нього нічого не було відомо. Пізніше підконтрольне Росії угруповання «ДНР» визнало його затримання й звинуватило у шпигунстві на користь України. Також МІПЛ говорить про утримання у заручниках медсестри з Горлівки Марини Чуйкової та підприємця Романа Сагайдака.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: СБУ: з квітня 2014 року в зоні АТО звільнені або знайдені 3239 людейСтаном на кінець січня в СБУ повідомляли, що в заручниках на непідконтрольних уряду територіях Донбасу перебувають 108 людей, кілька десятків – у Росії, 402 людини вважалися зниклими безвісти.
Читайте ще: Опубліковано свідчення людей, які пройшли через катівні проросійських бойовиків