В Україні всі виплати від держави незабаром можна буде отримувати на одну Дія.Картку, на яку вже з 16 грудня почали нараховуватися гроші за проєктом «єКнига», повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Створили картку разом із банками, щоб вам було зручніше отримувати виплати від держави… Замість кількох різних карток – один зручний інструмент. Тож згодом вам більше не доведеться випускати щоразу нові картки для отримання допомоги чи інших державних виплат», – йдеться в повідомленні.
Починаючи з 16 грудня на Дія.Картці вже запрацювала перша послуга – «єКнига», в межах якої українці, яким у 2024 році виповнилося 18 років, отримають гроші на придбання книг.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Вовина тисяча»: звідки влада бере ці гроші і хто на них «заробить»?Надалі на Дія.Картку планується перевести виплати по програмі «єПідтримка» включно з тими, що були у 2021–2023 роках. Також у грудні на цю карту буде переведено ще одну соціальну виплату.
Станом на зараз, за словами Федорова, Дія.Картку можна відкрити в кількох банках, які першими долучилися до проєкту – ПриватБанк, А-банк, Акордбанк, Глобус банк і monobank.
«Із часом на Дія.Картці буде більше державних програм з «фарбованими» коштами для цільових виплат. Також розшириться список банків, зараз ще три на етапі під’єднання – очікуємо Банк Кредит Дніпро, Sense та Bank ¾», – додав Федоров.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Тисяча Зеленського». Чому дають? Де отримати? І як витратити?Президент України Володимир Зеленський з 1 грудня ініціював програму одноразової допомоги, яка передбачає виплату однієї тисячі гривень для кожного українця, щоб «підтримати населення в зимовий період». Виплати фінансуватимуться коштом невикористаних бюджетних коштів Міністерства економіки та інших міністерств, які, за словами першого заступника міністра економіки Олексія Соболева, не встигнуть освоїти до кінця року.
У Нацбанку вважають, що програма роздачі українцям однієї тисячі гривень навряд чи матиме небезпечний ефект на ціни в України.
Також Кабінет міністрів 8 листопада ухвалив рішення про запровадження щомісячної «вчительської доплати» до заробітної плати педагогів у розмірі однієї тисячі гривень, з 1 вересня 2025 року цю виплату збільшать до 2000 грн «на руки» кожному вчителю.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зараз всім по 1000 гривень, а що далі? Звідки гроші на виплати і які наслідки?