В Україні завершилося голосування на виборах до Верховної Ради. О 20:00 були закриті виборчі дільниці.
Читайте також: Заяви партій, які за даними екзит-полів проходять до Верховної Ради
У бюлетень для голосування за пропорційною системою були внесені назви 22 партій. За партійними списками українці обирали 225 депутатів.
Ще 199 депутатів громадяни обирали в мажоритарних округах (за винятком 26 округів, розташованих на окупованих територіях). Такий бюлетень отримували лише виборці, зареєстровані в 199 виборчих округах (тимчасово переміщені особи, а також громадяни з непідконтрольних урядові України територій могли проголосувати лише за партійними списками).
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна обрала Раду-9. Живий блогНа дострокових виборах до Верховної Ради серйозних порушень не зафіксовано, повідомив удень 21 липня заступник голови Центральної виборчої дільниці Олег Конопольський.
Активність виборців станом на 16:00 склала 36,59%, повідомляє Центральна виборча комісія за даними 198 зі 199 виборчих округів.
Дострокові парламентські вибори
- 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Їх призначив президент Володимир Зеленський у свої перші дні на посаді.
- На 424 місця у Верховній Раді претендують майже шість тисяч кандидатів.
- В Україні продовжує діяти змішана виборча система: 225 народних депутатів обирали за партійними списками та 199 – на одномандатних округах. Ще у 26 округах на Донбасі та в Криму вибори не проводяться, оскільки ці території нині непідконтрольні українській владі. Кожен виборець мав два бюлетені: один із переліком партій, другий – зі списком «мажоритарників».
- ЦВК має встановити результати виборів до 5 серпня. Упродовж наступних п’яти днів їх мають оприлюднити в офіційній пресі. Відповідно до Конституції, на своє перше засідання Рада має зібратися до 9 вересня 2019 року включно, тобто «не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення результатів виборів».