Державне бюро розслідувань протягом 2024 року викрило 120 посадовців у зв’язку з незаконним переправленням людей через кордон – про це відомство заявило 8 січня.
У минулому році ДБР, за повідомленням, розслідувало 287 таких кримінальних проваджень.
«За минулий рік у цих провадженнях було повідомлено про підозру 120 посадовцям, до суду скеровано 61 обвинувальний акт. Серед фігурантів найчастіше траплялися працівники ТЦК, МСЕК, лікарі та правоохоронці», – йдеться в повідомленні.
Бюро оцінює суму задокументованих хабарів у провадженнях щодо нелегального переправлення військовозобов’язаних через кордон у 11 мільйонів 400 тисяч гривень. За даними ДБР, завдяки його роботі під арешт потрапило майно фігурантів загальною вартістю майже 11 мільйонів гривень.
Читайте також: Голова КМВА хоче залучити СБУ та поліцію до розгляду відряджень міських посадовців за кордон
Відомство фіксує, що для переправлення чоловіків за кордон підозрювані організовували підроблені діагнози, оформлювали їх як волонтерів та водіїв гуманітарних вантажів, знімали з військового обліку через відкриття фіктивних кримінальних проваджень.
«Також поширені схеми переведення чоловіків через кордон поза пунктами пропуску або за допомогою «липового» одруження на особі з інвалідністю», – додає бюро.
Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію. Більшості чоловіків віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Від лютого 2022 року ДБР розслідує понад 2 450 проваджень щодо злочинів проти нацбезпеки України