Данія виділить 91 мільйон данських крон (13,3 млн доларів) на проєкти з підтримки розвитку кібербезпеки та оборони ЗСУ, йдеться в повідомленні Міністерства оборони країни.
«Пожертву зроблено під егідою очолюваної Естонією і Люксембургом ІТ-коаліції для України, до якої Данія приєдналася разом із низкою інших країн», – йдеться в заяві.
За даними Міністерства оборони, «кібератаки є невід’ємною частиною війни Росії проти України, де РФ намагається послабити здатність України захистити себе за допомогою кібератак».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пентагон: навчання українських пілотів на F-16 триває, конкретних даних щодо завершення тренувальних місій немаєТому Данія та інші члени ІТ-коаліції 23 січня підписали угоду про співпрацю у зв’язку із засіданням Контактної групи з оборони України.
«Ця пожертва є важливим внеском у довгострокову підтримку зміцнення кіберзахисту України. Від початку вторгнення Данія зробила значний внесок в українську визвольну боротьбу, це також стосується і кіберпростору», – сказав міністр оборони Троельс Лунд Поульсен.
Україна неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.
Київ отримав від союзників обіцянки передати сучасні винищувачі F-16. Нині українські льотчики проходять навчання на F-16. Типовий курс підготовки на F-16 триває близько шести місяців. Однак офіційні особи США зазначили, що українські пілоти навряд чи будуть слідувати стандартній моделі, оскільки курс відповідатиме потребам України в захисті неба від російських літаків, безпілотників і ракет.
Очікується, що після закінчення тренувальних місій Україна отримає ці літаки від західних партнерів. Данія заявила, що передасть Києву першу партію F-16 навесні 2024 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Жодних заяв не бачив» – Ігнат про повідомлення щодо відстрочки надання F-16 Данією