Данілов про рішення саміту НАТО: «це історичні події»

«Я впевнений, що навіть сьогодні можемо сказати, що це історичні події» – Олексій Данілов

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов назвав обговорення запрошення України до НАТО, яке відбувається на саміті у Вільнюсі, «історичним». Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

«Те, що ми сьогодні почули і почуємо завтра, – це будуть визначні дні для нашої історії. Звичайно, хотілося б з першого разу і відразу. Але маємо на увазі, що в Альянс входить 31 країна і кожна країна має дати згоду. Це непростий процес. Але я впевнений, що ми цей шлях пройдемо, тим більше, що він став одноходовим. Зараз треба виконати велику домашню роботу щодо повного переходу на стандарти Альянсу», – сказав він в ефірі програми «Свобода Live».


«Завтра ще буде день. Побачимо, які остаточні рішення будуть ухвалені,які будуть зафіксовані у відповідних документах, де мають стояти підписи всіх членів, керівників делегацій. Але я впевнений, що навіть сьогодні можемо сказати, що це історичні події», – додав секретар РНБО.

Читайте також: Вільнюський саміт НАТО і чотири речі, які потрібно знати. Що отримає Україна?

Генеральний секретар Єнс Столтенберґ 11 липня – у перший день саміту НАТО – заявив, що Україна отримає запрошення на вступ до Альянсу, коли «погодяться усі союзники і будуть виконані умови». Він уточнив, що умови передбачають два виміри – модернізація оборонних інституцій України та війна, яка триває в країні.

У перший день саміту Володимир Зеленський назвав «безпрецедентною і абсурдною» відсутність часових рамок для запрошення України в НАТО і для її членства у формулюваннях, які готуються для Вільнюського саміту Альянсу. За його словами, схоже на те, що «немає готовності ані запросити Україну в НАТО, ані зробити її членом Альянсу».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Генсек НАТО прокоментував заяву Зеленського про відсутність часових рамок для запрошення України

Москва вкотре виступила проти приєднання України до НАТО. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що це матиме «дуже, дуже негативний» вплив на безпеку Європи, і Москва повинна буде розглянути «тверду» відповідь на те, що він назвав «абсолютною небезпекою і загрозою для країни».

Напередодні саміту Київ неодноразово закликав НАТО надіслати Україні «чіткий сигнал» на підтримку її членства в Альянсі.