Пандемія COVID-19 та обмеження, пов’язані з нею, «лягли тягарем» на цивільних, яким доводиться перетинати лінію розмежування на Донбасі. Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер, презентуючи нову доповідь про ситуацію з правами людини в країні.
«Із 1 серпня 2020 року по 31 січня 2021 року кількість перетинів лінії зіткнення в обох напрямках скоротилася на 96% у порівнянні з аналогічним періодом на рік раніше», – сказала Богнер.
Особливо від карантинних обмежень страждають особи літнього віку, які складають більшість тих, хто перетинали лінію розмежування до COVID-19.
На Донбасі працює лише два КПВВ: у Луганській області пропускний пункт «Станиця Луганська» діє щодня, у Донецькій області «Новотроїцьке» пропускає двічі на тиждень. До того ж людей зобов’язують писати заяву, що вони не повернуться назад, допоки карантинні обмеження не буде знято, каже Матільда Богнер.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Агресія далека від завершення» – посол США в ООН зробила заяву щодо дій Росії в Україні«У результаті багато людей вважають за краще в’їжджати на контрольовану урядом територію через Російську Федерацію, що наражає їх на додаткові ризики для здоров’я, труднощі і витрати, а також на адміністративну відповідальність, зокрема, штрафи, з боку українського уряду», – додала голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україн
Моніторинг здійснювався в період з 1 серпня 2020 по 31 січня 2021 року. Він охоплює 91 виїзд на місце спостереження, сім відвідувань місць тримання під вартою, стеження за 56 судовими засіданнями і 37 зібраннями, а також 1108 інтерв'ю з жертвами і свідками порушень прав людини.