Чилі планує долучитися до гуманітарного розмінування після завершення війни, повідомив президент країни Габрієль Борич, виступаючи на Саміті миру у Швейцарії 15 червня.
Чилі, за словами її лідера, «постійно та послідовно засуджує агресивну війну Росії проти України. Чилі віддана принципу поваги до суверенітету та територіальної цілісності та закликає до поваги до цих принципів, прав людини та міжнародного права, які мають стати основою для сталого миру».
«Ми рішуче виступаємо проти використання сили та загрози такого використання та віримо, що дипломатія та міжнародне право є єдиними легітимними інструментами для вирішення диспутів», – підкреслив Борич.
Він привітав ідею напрацювання спільної декларації за результатами саміту, яка «означатиме певні зобов’язання вжити зусиль для зниження великих ризиків і ефектів війни на цьому етапі».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Уряд Німеччини розкрив зміст нового пакету військової допомоги УкраїніБорич, зокрема, назвав «надважливим» захист українських АЕС, які є «запорукою майбутнього міжнародного благополуччя»; треба також виключити можливість застосування ядерної зброї.
«Ми повинні бути в змозі… усадити Росію за стіл переговорів», – заявив Борич.
Президент зазначив, що Чилі, далека від України територіально, «маленька країна на півдні світу», бере участь у цьому саміті, тому що вірить, що «тільки повага до міжнародного права та прав людини можуть гарантувати мир».
Чилі, за слова її лідера, «зробить внесок у гуманітарне розмінування України після завершення війни».
15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.
Президентка Швейцарії перед самітом наголосила, що в певний момент у майбутньому Росія має бути включена у мирний процес, а міжнародна спільнота, на думку Віоли Амгерд, може «підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами, що воюють».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія має усвідомити свої кордони і кордони сусідів – Зурабішвілі