Заяви в українському політикумі про можливу подачу води в анексований Крим – це спроба дізнатися реакцію суспільства на можливість поступок Росії, заявив в інтерв'ю українській службі «Голос Америки» лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
«За цими твердженнями, а потім їх спростуванням існує якийсь план. Хтось дуже хоче протестувати українське суспільство на можливість поступок російським окупантам. Але можу вас запевнити, ніхто не дозволить нікому поступатися суверенітетом України», – зазначив політик.
Увечері 5 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час ток-шоу «Право на владу» стверджував, що його Кабмін «не перекриє воду для українців в Криму» і заявив, що неподання води «призведе до гуманітарної катастрофи».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вода і окупований Крим. Росія вже витратила мільярди коштівПізніше він написав у Facebook, що українська влада не може подавати воду в Крим до деокупації півострова, тому що «неможливо з технічних причин поділити воду, яка піде людям, і воду, яка піде на військові бази (Росії – ред.)».
У Меджлісі кримськотатарського народу вважають, що заява нового прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля про можливу подачу води до Криму є «підлим ударом в спину тим, хто не змирився з окупацією» півострова.
Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов вважає, що Україна розглядає питання подачі води до Криму «як знаряддя шантажу».
6 березня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав, що Київ не розглядає можливість відновлення поставок дніпровської води в анексований Крим.
Раніше українська влада неодноразово робила заяви про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлено тільки після деокупації півострова.
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північнокримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові. Фактична влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.