Радіо Свобода підготувало проєкти, присвячені 35-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС

Перший проєкт циклу «Інший Чорнобиль» під назвою «Магніт зони відчуження» стартував 23 квітня, інший – «Радіоактивна красуня» вийде 26 квітня

Радіо Свобода підготувало два проєкти, присвячені 35-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. У п’ятницю, 23 квітня, стартував перший із них «Інший Чорнобиль. Магніт зони відчуження».

Чорнобильська зона відчуження за 35 років стала магнітом не лише для туристів, а й для нелегальних відвідувачів – сталкерів. Разом із тим, зона відчуження і досі є небезпечною територією, попри розквіт та відновлення природи.

Чому ці люди йдуть на свідоме порушення закону, що їх туди тягне і чим вони ризикують? Дивіться у проєкті Радіо Свобода «Інший Чорнобиль» у Youtube

Радіо Свобода вирушило до Чорнобильської зони відчуження аби знайти відповіді на ці запитання.

Компанію журналістам склав сталкер, який погодився розповісти про свої мотиви повернення в це місце знову і знову.

Незабаром за порушення закону щодо відвідування зони відчуження Верховна Рада може посилити відповідальність аж до кримінальної – такий законопроєкт перебуває на розгляді.

Інший проєкт – «Радіоактивна красуня»: остання зміна Анни на ЧАЕС, який вийде 26 квітня, присвячений історії жінки-ліквідаторки. Анна Шинкаренко працювала на станції і її зміна випала на 27 квітня.

«Спершу думай про Батьківщину...» – з таким переконанням Анна вирушила 27 квітня 1986 року на зміну до Чорнобильської атомної станції. Це був другий день після аварії, коли евакуацію ще не оголосили. Вдома в Анни Шинкаренко залишися троє маленьких доньок. Ані жінка, ані її родина тоді ще не здогадувалися, чим обернеться для родини це останнє чергування.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві визначились із заходами до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

За даними Мінсоцполітики, на сьогодні статус постраждалих через аварію на ЧАЕС із правом пільг мають понад 1,7 млн українців.