У Чернігові оголосили надзвичайну ситуацію: влада закликала жителів зробити запаси води

У Чернігові через аварію на каналізаційному колекторі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня

У Чернігові через аварію на каналізаційному колекторі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня, повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

«Аварія на каналізаційному колекторі на вулиці Глібова – надзвичайна ситуація місцевого рівня», – поінформував Ломако.

Він зазначив, що таке рішення ухвалили на оперативному засіданні міської комісії.

За словами в.о. мера, працівники КП «Чернігівводоканал» працюють на місці та шукають ділянку руйнування колектора, «повна інформація про пошкодження стане відомою зранку 5 жовтня, що допоможе визначити подальші рішення для ліквідації аварії».

Ломако наголосив, що «відключені 15 підвищувальних станцій, тобто вище 5-го поверху вода не подається. Керівники ЖЕКів та ОСББ отримали завдання забезпечити доступ жителям багатоповерхівок до приміщень у будинках, де можна набрати воду. Також «Чернігівводоканал» забезпечує підвіз води у ці мікрорайони».

Крім цього, за даними чиновника, працює станція перекачування стоків, а також триває демонтаж незаконних забудов на трасі колектору. В.о. міського голови порадив зробити запас води мінімум на одну добу, а далі про ситуацію жителів інформуватимуть.

Ломако зауважив, що колектор на вул. Глібова, діаметром 700 мм та протяжністю 7,7 км, збудовано в 70-х роках минулого століття. Він двічі відпрацював свій термін експлуатації. В 2019 році тут вже була серйозна аварія. Обстеження показало, що такий стан колектора – серйозна загроза для екології та функціонування міста.

«Вирішення проблеми – повна його заміна, бо верхня частина пошкоджена газовою корозією», – наголосив він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Північ Донеччини залишиться без водопостачання на невизначений період – ОВА

27 серпня Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм повідомило, що в Росії спричинили масштабне забруднення річки Сейм. Забруднення поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини.

Для запобігання негативному впливу на здоровʼя населення, Київська обласна комісія ТЕБ та НС рекомендує не користуватися водою річки Десна, заборонити там купання та вилов риби в Десні, а також використання річкової води для господарських потреб та поїння худоби.

Також пресслужба Київської міської державної адміністрації зазначила, що вода, яка подається в будинки киян, – безпечна.

Російське отруєння українських річок: кадри з місць масового замору риби та головні загрози для людей (фотогалерея)