22 березня порт Чорноморськ на Одещині з порту Карасу (Туреччина) прибуває вантажно-пасажирський пором. За інформацією кореспондента Радіо Свобода, на його борту перебуває близько ста людей.
Це в тому числі ті, хто не зміг дістатися додому повітряним транспортом через призупинення Україною міжнародного регулярного авіасполучення з іншими країнами у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19.
За коментарем щодо протиепідемічних заходів, які здійснюватимуться, Радіо Свобода звернулося до головного державного санітарного лікаря на водному транспорті Миколи Голубятникова.
Читайте також: Авіакомпанії України, Білорусі та Латвії опиняться на межі виживання через коронавірус – експерти
Лікар-епідеміолог зазначив, що під час переходу морем всім, хто перебуває на борту порома, кілька разів робиться замірювання температури, а по прибуттю до температурного скринінгу додається огляд лікарем із оцінюванням наявності чи відсутності клінічних ознак – кашлю, чхання, інших зовнішніх проявів хвороби
Пасажири заповнюють рекомендовані Міністерством охорони здоров’я анкети, в яких повинні зазначити в яких країнах були, куди прямують, та залишити свої контакти. Також вони отримують пам’ятку щодо самоізоляції та рекомендації куди мають звертатися при погіршенні самопочуття.
Експрес-тестування на COVІD-19 не проводиться.
Читайте також: Понад 1000 українців просять Зеленського допомогти повернутися з Індонезії
«Порядок такий, що здорові люди, які заявляють, що не мали прямого контакту із хворим на коронавірусну інфекцію, не обстежуються», – пояснив Голубятников.
Він додав, що таких людей «ставлять на облік» та здійснюють подальший контроль.
Як повідомляє пресслужба Чорноморського порту, напередодні в Чорноморськ із Батумі (Аджарія) прибув вантажно-пасажирський пором Greifswald, на борту якого було 118 людей, з яких 115 – громадяни України, двоє громадян Грузії та одна людина з Туркменістану.
Ще один пором із Батумі очікується найближчими днями.