Голова УПЦ КП пояснив, як відбуватиметься перехід парафій в єдину українську церкву

Філарет наголосив, що перехід може відбуватися тільки добровільним шляхом

Перехід парафій в єдину Українську православну церкву відбуватиметься шляхом голосування парафіян, пояснив 26 жовтня голова Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет.

«Механізм: це зібрання всієї парафії, і якщо 2/3 парафії проголосує за те, щоб залишитися в російській церкві, значить, ця парафія буде належати російській церкві. Якщо ж 2/3 парафіян проголосують за українську церкву, то храм разом із парфіянами перейде в Українську православну церкву», – зазначив Філарет.

Якщо для ухвалення рішення не набереться 2/3 голосів, то, за його словами, парафія залишиться такою, як і була.

Він також наголосив на тому, що парафіяни переходитимуть до Української православної церкви разом зі своїми храмами.

Філарет зазначив, що перехід може відбуватися тільки добровільним шляхом.

Your browser doesn’t support HTML5

Українська церква і томос – відео

Ті, хто не захоче бути в Українській православній церкві, за його словами, повинні називатися Російською православною церквою в Україні.

Цього ж дня Філарет розповів, яку назву матиме об’єднана українська церква.

11 жовтня синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу) постановив, що продовжує процес надання автокефалії помісній Українській православній церкві.

Синод також постановив відновити канонічний єпископський сан голови Української православної церкви Київського патріархату Філарета і голови Української автокефальної церкви митрополита Макарія, а також підпорядкованого їм священства, а «їхні вірні відновлені у спілкуванні з Церквою».

Далі, як пояснив раніше патріарх Філарет, представники українських православних церков, УПЦ КП, УАПЦ і, як очікують, частина з УПЦ (МП), повинні скликати собор, на якому буде ухвалене рішення про об’єднання церкви й обрано її предстоятеля. Саме йому в майбутньому мають дати томос про автокефалію.

Проти рішення синоду Константинопольського патріархату виступила Росія.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Андріївська церква в Києві, яку передали в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках

Томос від патріарха Варфоломія: тепер слово за церквами України

Росія після томосу для України: вона, як і Путін, піде самотньо

Патріарх Варфоломій: Константинополь не поступиться тиску Москви в українському питанні

Росіянам припекло: томос для України здійняв переполох серед виборців Путіна

Церква України і «анафема Варфоломію»: мудре рішення роздратувало Кремль

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року