Парламент Німеччини на засіданні 30 листопада проголосував за резолюцію, якою визнав Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом.
Як повідомила пресслужба Бундестагу, законодавці ухвалили резолюцію «Голодомор в Україні: пам’ятати – шанувати – застерегти» більшістю голосів.
У резолюції сказано, що Голодомор є «злочином проти людяності», за який «відповідальне політичне керівництво Радянського Союзу на чолі з Йосифом Сталіним».
Резолюцію внесли до Бундестагу три партії владної коаліції і головний опозиційний блок.
Голосування 30 листопада відбулося після дебатів за участю посла України в Німеччині. Резолюцію ухвалили через кілька днів після того, як в Україні відзначили 90-ту річницю початку Голодомору.
Штучний голод, влаштований радянською владою в 1932–1933 роках в Україні, відомий як Голодомор. У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала його 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.
Пам’ять жертв голодоморів в Україні вшановують щороку в четверту суботу листопада.
93% українців погоджуються із твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «У Кремлі тоді жертв не рахували» – історик Станіслав Кульчицький про Голодомор 1932-1933 років