Видання «Важные истории» пише, що ідентифікувало одного з російських військових, ймовірно, причетного до розстрілу беззбройних жителів Бучі під Києвом. Це 37-річний Чингіз Атанаєв, уродженець Магадана.
Атанаєва впізнали за відео, опублікованим і дослідженим газетою The New York Times. На кадрах російські військові ведуть групу беззбройних людей. Згодом були знайдені тіла восьми з них.
Більшість убитих були учасниками місцевого загону тероборони, однак, за даними The New York Times, вони не мали при собі зброї. Вони ховалися в одному із будинків, де їх знайшли росіяни, яких видання називає десантниками. Чингіз Атанаєв останні роки жив у Пскові, де дислоковані 104-ий та 234-ий десантно-штурмові полки, які, за повідомленням The New York Times, перебували у Бучі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Липівка: ідентифікований командир роти 64 бригади РФ, який наказав стріляти в мирного мешканця та нищити його дімДо висновку про те, що людина на відео – саме Атанаєв, дійшли і в розслідувальній групі Bellingcat.
«Важные истории» знайшли соцмережі Атантаєва, в яких він підписаний на групи, пов’язані з армією. У 2017 році він звертався до псковського суду з вимогою визнати неповнолітню дочку його дружини членом сім’ї військовослужбовця.
Востаннє Атантаєв заходив на свою сторінку у «ВКонтакте» 12 квітня.
Дружина Атанаєва у розмові з журналістами відкинула припущення, що на відео з камери спостереження у Бучі потрапив її чоловік.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нові докази: видання The New York Times оприлюднило відео розстрілу в БучіРаніше правозахисна організація Human Rights Watch повідомила про документування злочинів російських військових проти мирних жителів на півночі України. У 17 селах і невеликих містах Київської та Чернігівської областей правозахисники розслідувала, серед іншого, 22 явні страти.
2 квітня Київщина була звільнена від російських військ. Після відступу військових РФ у визволених містах і селах були зафіксовані масові випадки убивств цивільних жителів. Насамперед йдеться про Бучу, де загинули щонайменше 400 людей.
Україна і представники Заходу вимагають притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини через події на Київщині.
Кремль «категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних», навіть попри те, що факти вбивств цивільних у період російської окупації були підтверджені супутниковими знімками.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Amnesty International звинувачує Росію у причетності до щонайменше 60 воєнних злочинів в Україні