Велика Британія розширила санкції проти Росії, включивши туди ще 63 російських громадян і компаній.
До списку санкцій, зокрема, потрапили:
- заступник міністра оборони РФ Микола Панков;
- помічник президента Росії, голова ради директорів Першого каналу Максим Орєшкін;
- голова банку «Открытие» Михайло Задорнов;
- голова правління Совкомбанку Дмитро Гусєв;
- ведучий програми «Однако» на Першому каналі Михайло Леонтьєв;
- ведуча та автор програм на ВДТРК Наїля Аскер-заде;
- військовий кореспондент ВДТРК Євгеній Піддубний;
- кореспондент «Комсомольської правди» Олександр Коц;
- директор Центрального музею Великої Вітчизняної війни Олександр Школьник;
- ВДТРК;
- ПАТ КамАЗ.
Британським компаніям також заборонили надавати Росії послуги у сфері управлінського консалтингу, бухгалтерської справи і піару. Соцмережі, інтернет-сервіси і магазини застосунків повинні заблокувати контент RT і Sputnik.
«Ведення бізнесу з режимом Путіна морально неспроможне і допомагає фінансувати військову машину, яка завдає невимовних страждань по всій Україні. Припинення доступу Росії до британських служб посилить тиск на Кремль і, зрештою, допоможе Путіну зазнати невдачі в Україні», – заявила голова МЗС Великої Британії Ліз Трасс.
За її словами, Лондон уже запровадив санкції щодо понад 1600 російських фізичних і юридичних осіб. Посилення санкцій почалося після масштабного вторгнення Росії в Україну. Так, обмеження торкнулися президента Володимира Путіна, Сергія Лаврова, мільярдера Романа Абрамовича, голови ради директорів «Роснефти» Ігоря Сечіна, голови ради директорів «Газпрому» Олексія Міллера, а також дочок президента Путіна та голови МЗС Лаврова.
Крім цього, Лондон ввів заборону на нові інвестиції в російську економіку, заборону на експорт обладнання для переробки нафти в Росію та ввезення із Росії сталеливарної продукції. До кінця 2022 року Велика Британія вирішила зупинити імпорт російського вугілля та нафти.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Орбан за російську нафту. Нові конфлікти між Україною та Угорщиною