Країни ЄС не досягли консенсусу щодо перенесення тренувань військових в Україну – Боррель

Країни-члени Європейського Союзу й досі не досягли консенсусу щодо перенесення на територію України тренувань українських військових, каже Жозеп Боррель

Країни-члени Європейського Союзу й досі не досягли консенсусу щодо перенесення на територію України тренувань українських військових у межах Допоміжної військової місії Євросоюзу (EUMAM Ukraine), повідомив високий представник ЄС Жозеп Боррель на спільній із міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою пресконференції в Києві.

«Щодо дії тренувальної місії на території України: так, досі немає консенсусу серед країн-членів, щоб досягти цього рішення. Однак це не заважає тому, щоб тренувальна місія працювала далі», – сказав Боррель.

Відповідаючи на запитання про те, що перенесення місії EUMAM могло б бути відповіддю на залучення Росією північнокорейських військ, Боррель зауважив, що «активна участь сил КНДР у військових операціях Росії є однією з найбільш тривожних подій, які сталися за останні дні, та маркером глобалізації війни».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЄС може надати Україні кредит за рахунок заморожених активів РФ і без США – Politico

Глава європейської дипломатії також підкреслив, що «його завданням залишається робота тренувальної місії та збільшення кількості підготовлених у її межах українських військових».

«Тому що я особисто знаю, що солдату, якого відправили на фронт без належної підготовки, тяжко вижити. Питання не в тому, щоб відправити солдатів, а щоб це були добре навчені й оснащені солдати», – сказав Боррель.

Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель 9 листопада прибув до Києва з неанонсованим візитом.

ЄС має намір забезпечити тренування для більшої кількості українських військових, конкретну цифру міністри оборони країн-членів ЄС мають погодити на зустрічі у Брюсселі 30 серпня, повідомив верховний представник ЄС з питань безпеки та зовнішньої політики Жозеп Боррель.

За словами Борреля, попередньою метою тренувальної місії ЄС була підготувати 60 тисяч військових, але цю цифру збільшать.

Раніше позитивно щодо можливості проведення тренувальної місії на території України висловлювався президент Франції. Натомість Британія та Італія виступали проти.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Не треба вагатися»: Боррель відреагував на план перемоги президента України