Болтон їде до Росії на тлі заяв про намір Вашингтона вийти з угоди щодо ядерних ракет

Крім Росії, Болтон під час нинішньої поїздки відвідає також Азербайджан, Грузію і Вірменію

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон 20 жовтня вирушає з поїздкою до Росії і на Кавказ на тлі повідомлень американських ЗМІ про те, що Вашингтон має намір денонсувати Договір 1987 року про ліквідацію ядерних ракет середньої і меншої дальності.

The New York Times 19 жовтня повідомила, що Болтон має намір попередити про це президента Росії Володимира Путіна.

Попри погрози, за даними газети, остаточного рішення про виходу з договору ще немає. У Білому домі повідомлення The New York Times не заперечили.

Крім Росії, Болтон під час нинішньої поїздки відвідає також Азербайджан, Грузію і Вірменію.

Головним приводом для рішення про можливий вихід із угоди стало порушення цього договору Росією, яка, як стверджують Сполучені Штати почала дислокувати в Європі ракети малого радіусу дії, здатні нести ядерні боєголовки. Два тижні тому під час зустрічі з міністрами оборони країн-членів НАТО міністр оборони США Джим Меттіс заявив, що дії Росії є «неприйнятними», і попередив: якщо Москва не змінить свою поведінку, Вашингтон буде змушений створити адекватну противагу новим російським ракетам.

Читайте також: Росія розгортає нові ракетні системи, чим порушує міжнародні зобов'язання – НАТО

Чотири роки тому Сполучені Штати вперше офіційно попередили Росію про те, що вона порушує договір щодо ядерних ракет. Питання про денонсацію цього договору розглядалося ще адміністрацією президента Барака Обами, але від цього кроку відмовилися через протести Німеччини і побоювання, що він може призвести до гонки озброєнь.

Москва, зі свого боку, неодноразово заперечувала обвинувачення США, а також заявляла, що умови договору порушують деякі елементи американської протиракетної системи в Європі.

Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності був підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту. Учасники взяли на себе зобов’язання не виробляти, не випробовувати і не розгортати наземних балістичних і крилатих ракет середньої (1000-5500 км) і малої (500-1000 км) дальності.