Державний секретар США Ентоні Блінкен засудив бойові навчання китайських військових біля Тайваню як «значну ескалацію».
За його словами, навчанням, які Китай розпочав у відповідь на візит до Тайваню спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі, «немає виправдання».
Пекін, що вважає Тайвань своєю бунтівною провінцією, яку в разі необхідності буде анексовано силою, розглядає контакти офіційних осіб США з Тайбеєм як спробу заохотити перетворення десятилітньої фактичної незалежності острова на постійну. Представники США відкинули це твердження.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Сталеві нерви» і «США показали характер»: українці коментують візит Ненсі Пелосі на ТайваньКитай, який заявив, що навчання були «необхідною» відповіддю на візит Пелосі, запустив балістичні ракети і розгорнув винищувачі та військові кораблі навколо Тайваню, оголосивши численні заборонені для руху зони на деяких із найжвавіших судноплавних шляхів у світі.
«Ці провокаційні дії є значною ескалацією», – сказав Блінкен після переговорів із міністрами закордонних справ Південно-Східної Азії в Пномпені.
Він сказав, що позиція Сполучених Штатів щодо Тайваню не змінилася і їх «не буде спровоковано» діями Китаю.
Тайвань має власну адміністрацію, що не залежить від материкового Китаю з 1949 року, коли острів став притулком для представників сил Гоміндану, що зазнали поразки від комуністів у китайській громадянській війні. Офіційно Тайвань називає себе «Китайською Республікою», не визнаючи легітимність проголошеної в 1949 році КНР, яка, своєю чергою, вважає Тайвань своєю бунтівною провінцією. Як «Китайську Республіку» Тайвань офіційно визнано 15 країнами-членами ООН, багато інших мають з ним економічні та культурні зв’язки без офіційного визнання.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Спікер Палати представників США Пелосі висловила підтримку «активній демократії» Тайваню